REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SANAYİ AİLESİ

Bu proje, ‘şehirli arı’ nüfusunu artırmayı amaçlıyor

Bu proje, ‘şehirli arı’ nüfusunu artırmayı amaçlıyor
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
30 Ocak 2021 - 18:14
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

Yapılan bilimsel çalışmalar sonucunda, dünya üzerinde üretilen tarım ürünlerinin yüzde 75’inin tozlaşma için arılara bağımlı olduğu biliniyor. Şehirleşme, iklim değişimi ve tarımda kimyasal kullanımı gibi faktörlerden dolayı sayıları gittikçe azalan soliter arılar, meyve bahçeleri ve yabani bitkilerin devamlılığı için ekosistemde hayati bir rol oynuyor. İsviçreli bebek gıda üreticisi Hero Baby, İstanbul Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi ortaklığında başlattığı “Arı Evim Geleceğim” projesi ile şehir hayatında yalnız yaşayan arı popülasyonunun desteklemeye devam edecek. Gelecek nesillerin şehir hayatında da ‘dalından doğal meyve ve sebze tüketebilmesini amaçlayan proje kapsamında önümüzdeki yıl arı nüfusunun çoğalması ve farkındalığın artması için çalışmalarına devam edecek.

Hero Baby; İstanbul Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi ile sürdürdüğü ortak projede, İstanbul ve Ankara’nın belirli bölgelerindeki park ve bahçelere 37 arı evi kurarak, arı popülasyonunda artış sağladı. İstanbul’daki şehir içi ve şehir kenarı alanların verimliliği konusunda karşılaştırmaların da yapıldığı projede, İstanbul Büyükçekmece’ye kurulan arı evi, soliter arı popülasyonunda en fazla artış gözlemlenen ilçe oldu. İstanbul Beşiktaş’ta nüfusun çok yoğun ve yeşilliğin çok az olduğu bir alana konan benzer bir yuvada ise 10 kat daha düşük verim elde edildi.

Arı Evim Geleceğim projesinin ilk aşamasında bu yıl, İstanbul’a yaklaşık 5000 yeni arı ailesi daha eklenerek, 5 yıl içinde 50 milyon arının doğal yaşama kazandırılması hedefleniyor. Önümüzdeki yıl ise soliter arı popülasyonunu çoğaltmak için arı evi üretimine hız veren Hero Baby, sürdürülebilir ekoloji misyonunu vurgulamaya devam ediyor.

https://www.hero.com.tr/ herobabyturkiye

Hero Baby Hakkında:

Uluslararası bir gıda firması olan Hero, İsviçre’nin Leznburg kentinde 1886 yılında kuruldu. İlk kuruluş amacı, meyve ve sebzelerin sağlıklı ambalajlarda saklanabilmesi olan Hero, daha sonra üretim alanını genişletti. Hero, bugün dünya üzerinde 4 bin 300 çalışanıyla, bebek maması (bebek devam sütleri, kaşık ve kavanoz mamaları), meyve suları, tahıllı bar, reçel ve benzeri gıda alanlarında ürünler sunuyor. 134 yıldır tüketicisine kaliteli ürünler sunan Hero, bugün Avrupa’nın en büyük mama üreticilerinden biri konumunda. Avrupa, Amerika, Ortadoğu ve Afrika’da faaliyet gösteren Hero Grup, başarısını inovasyon, teknoloji ve kalite sistemi yatırımlarına borçludur. Kurulduğu günden bugüne, kalite ilkesine sonuna kadar bağlı kalarak üretim yapan Hero, ürün kalitesinde de liderdir.

Hero Türkiye, Türkiye’de bebek beslenmesine uygun kalitede yetiştirdiği meyveler, sebzeler ve tahıllar ile üretim yapar. Bebek besinlerini üretirken mutfaklarımızda kullandığımız besinlere çeşitlilik ekler, vitaminler, mineraller ile besin değerlerini artırır. Bebeklerini sağlıklı besinler ile beslemek isteyen annelerin gösterdiği özen Hero Baby’nin de önceliğidir. Hero Baby’nin Türkiye’deki 60’tan fazla çeşitte ürün içeren portföyü arasında; bebek devam sütleri mamaları, kaşık mamaları, kavanoz mamaları yer alır.

rdv2.php?cd=2,oVQfU-651520-tr-813358,1-33331,girayduda@yahoo.com

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

FİRMA ARAMA

Sanayi haberlerimizi isteyen herkesle paylaşmaktan mutluluk duyarız. Ancak, haberlerimizi kullanırken kaynak göstermenizi ve link vermenizi özellikle rica ediyoruz.