REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SANAYİ AİLESİ

Başvurular açıldı, son tarih 15 Mayıs

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başvurular açıldı, son tarih 15 Mayıs
23 Mart 2021 - 8:17
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Verimlilik Proje Ödülleri için başvuruların açıldığını duyurdu. Son başvuru tarihinin 15 Mayıs 2021 olacağı belirtilen duyuruda başvurularla ilgili şu bilgilere yer verildi:

Verimlilik bilincinin ülke çapında yaygınlaştırılması, kurum ve kuruluşlar arasında bilgi ve tecrübe paylaşımın artırılması, verimlilik konusunda yürütülen projelerin kamuoyuna duyurulması, uygulanmış projelerin sağladığı yararların tanıtılması ve verimliliği artırma konusunda yürütülecek yeni projelerin teşvik edilmesini amaçlayan Verimlilik Proje Ödülleri,  2014 yılından itibaren Bakanlığımızca verilmektedir.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından koordine edilen ve ülkemiz genelindeki mikro, küçük, orta, büyük olmak üzere her ölçekteki işletmelerimize ve kamu kurumlarımıza yönelik olarak düzenlenen verimlilik proje ödüllerinde, “Verimlilik Proje Ödülleri Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” uyarınca, başvurusu kabul edilen projeler üniversite, özel sektör, kamu kurumları ve sivil toplum örgütü temsilcilerinden oluşan gönüllü bağımsız değerlendiriciler tarafından değerlendirilmektedir.

İşletmenin sunduğu ürün veya hizmetlerin kalitesini iyileştirmek; iş süreçlerinin performansını artırmak; hammadde, malzeme, enerji, sermaye ve insan kaynaklarının verimliliğini artırmak; işletmelerin kârlılığını artırmak veya maliyetlerini azaltmak; çalışma yaşamının kalitesini iyileştirmek konularında yarışan işletmeler, ödüle layık görülen projelerini tanıtma imkânı bulmaktadırlar. Yapılan değerlendirme sonucunda dereceye giren kurum ve kuruluşlar, KOBİ’lerde Enerji Verimli Motorların Teşvik Edilmesi Projesi kapsamında enerji etüdü hizmeti alma, TÜSİDE Dijital Dönüşüm Olgunluk Analizi hizmeti alma, Asya Verimlilik Teşkilatı etkinliklerinden yararlanma ve Model Fabrikalardan hizmet alma durumlarında da öncelikli yararlandırılacaklardır.

2021 Verimlilik Proje Ödülleri işletme ve bağımsız değerlendirici başvuruları 1 Mart 2021-15 Mayıs 2021 tarihleri arasında alınacak olup, başvurular https://vpo.sanayi.gov.tr/ adresi üzerinden yapılabilecektir. Yönetmelik uyarınca izlenecek değerlendirme aşamalarının ardından ödül almaya hak kazanan projelere ödüllerini takdim etmek üzere, tarihi bilahare duyurulacak olan, Verimlilik Proje Ödülleri Töreni düzenlenecektir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sanayi haberlerimizi isteyen herkesle paylaşmaktan mutluluk duyarız. Ancak, haberlerimizi kullanırken kaynak göstermenizi ve link vermenizi özellikle rica ediyoruz.