REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SANAYİ AİLESİ

Yılda 5 milyon akıllı telefon üretecek

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yılda 5 milyon akıllı telefon üretecek
29 Mart 2021 - 17:36
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

Küresel teknoloji lideri Xiaomi ve akıllı dünyaya güç veren partneri Salcomp’un, 2000 kişide yılda 5 milyon adet akıllı telefon üretim kapasitesine sahip olacak İstanbul Avcılar fabrikası açıldı.

En güncel inovatif teknolojileri herkes için kılmayı amaçlayan akıllı teknoloji lideri Xiaomi, akıllı dünyaya güç veren partneri Salcomp ile üretime başlayacağı dördüncü fabrikasını, düzenlenen basın toplantısı ile resmi olarak açtı. Basın toplantısına Xiaomi Ortadoğu Başkanı Ronnie Wang, Xiaomi Türkiye Ülke Müdürü Vincent Chang, Salcomp Kıdemli Başkan Yardımcısı Travel Xue, Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Yurt Dışı Faaliyetler Daire Başkanı Furkan Karayaka, İstanbul Yatırım Ofisi Başkanı Nihat Narin, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ve Avcılar Kaymakamı Kemal İnan gibi isimler katıldı.

Açılışa özel olarak mektup yollayan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaskanı Recep Tayyip Erdoğan: Xiaomi ve iş ortağı Salcomp’un yaklaşık 30 milyon Dolarlık Yatırımla, 14 bin metrekare arazi üzerinde kurduğu bu fabrika, 5 milyon üretim kapasitesiyle 2 bin kişiye de yazın. Dünyanın Kovid-19 salgını başka bir sancılı günler yaşadığı bir evlilik, sizlerin şahsında Türkiye’ye güvenen, ülkemizin potansiyeline ve geleceğine inanan tüm Yatırımcılara şahsım ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Bu vesileyle, ülkemize Yatırım yapan tüm firmaların Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerini Türkiye’de kurma noktasındaki taleplerine açık olduğumuz ifade etmek istiyorum. “Dedi. Dünyanın Kovid-19 salgını başka bir sancılı günler yaşadığı bir evlilik, sizlerin şahsında Türkiye’ye güvenen, ülkemizin potansiyeline ve geleceğine inanan tüm Yatırımcılara şahsım ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Bu vesileyle, ülkemize Yatırım yapan tüm firmaların Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerini Türkiye’de kurma noktasındaki taleplerine açık olduğumuz ifade etmek istiyorum. “Dedi. Dünyanın Kovid-19 salgını başka bir sancılı günler yaşadığı bir evlilik, sizlerin şahsında Türkiye’ye güvenen, ülkemizin potansiyeline ve geleceğine inanan tüm Yatırımcılara şahsım ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Bu vesileyle, ülkemize Yatırım yapan tüm firmaların Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerini Türkiye’de kurma noktasındaki taleplerine açık olduğumuz ifade etmek istiyorum. “Dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ilettiği video mesaj ile“2018’den bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren Xiaomi, Başarılı faaliyetlerini bu Yatırımla taçlandırıyor Xiaomi’nin bu yatırımı Türkiye’nin küresel üretim üssü olması halinde taşlarından bir. Ülkemiz ivme yabancı yatırımcılar için yüksek teknolojili sektörlerdeki Ar-Ge ve yabancı insan kaynağını geliştirmek için yoğun gayretteyiz. Xiaomi ve Salcomp ortaklığındaki bu stratejik Yatırımda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum “ açıklamasında bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da açılışa videosunda “Xiaomi ve Salcomp’un Türkiye’ye Yatırım gerçekleştiriyor olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum Bu yatırım teknolojisi ve potansiyeli ile son derece dikkat çekici ve stratejik bir Yatırımdır. Xiaomi ve Salcomp’a aramıza hoş geldiniz diyorum. Bu fabrika ülkemiz için önemli bir paydaş olacak, sektörün diğer aktörleriyle önemliimler yapacak ve bu yatırımlarla doğrudan yabancı yatırım alanında yatırım ve cazibe merkezi olmayı sürdürecektir.Xiaomi ülkemizdeki fırsat gördükleri için tebrik ve teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. büyük kazanımlar elde etmek Bu fabrikanın hayırlı olmasını temenni ediyor ve çalışanlara başarılar diliyorum ” diyerek duygularını ifade etti.

Açılışta konuşma yapan Cumhurbaşkanlığı Yatırım Yurt Dışı Faaliyetler Daire Başkanı Furkan Karayaka: ” Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi olarak ülkemize gelen her türlü katma değerli yatırımdan büyük memnuniyet duyuyoruz. Açısından Bilgi Teknolojileri İletişim sektörü öncelik verdiğimiz sektörlerin başında geliyor. Bu kapsamda Yatırımcı firma önemli Diğer teşviklerden faydalanıyor.Onlarla. Bu yatırımın Tüm fazlarının gerçekleşmesiyle 2000 kişiye istihdam etmek fırsatı sağlanacağını duymanın mutluluğu içerisindeyiz. 30 milyon dolarlık bu Yatırım Ülke ekonomisine ithalatı azaltma noktasında ciddi Katkı sağlayacaktır ettik “ dedi.

Açılışta söz alan Çin Halk Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti Ol ve Tam Yetkili Temsilcisi Liu Shaobin, Çin Büyükelçiliği adına Xiaomi Group’u tebrik etti ve faaliyetlerini sorunsuz bir şekilde sürdürmesini diledi. Bu Yatırımın Çin-Türkiye yüksek teknoloji iş birliğine daha fazla ivme kazandırmaktan duyduğu mutluluğu paylaştı. Shaobin sözlerine; “Bu yıl Çin ile Türkiye arasında diplomatik ilişkilerin kurulmasının 50. yıldönümü. Geçtiğimiz 50 yıl içinde iki tarafın ortak çabaları sayesinde son derece verimli sonuçlar elde ettik. Her iki tarafın da Çin ile Türkiye arasında diplomatik ilişkilerin kurulmasının 50. yıl dönümünü, iki ülke arasındaki iş birliklerini daha da güçlendirmek ve ilişkilerini geliştirmek için yeni katkılar sağlamak için bir fırsat olarak değerlendireceğini umuyorum “ şeklinde devam etti.

Xiaomi Ortadoğu Başkanı Ronnie Wang ise: 4 büyüyerek kullanıcılarımız için daha fazla çalışma imkanına sahip olduk. Bizi Türkiye’de de kucaklayan Xiaomi severlere teşekkür ederim. Bu satış yatırımlarımız Türkiye Devleti ahlakiyle devam edecek “diyerek konuşmasını tamamladı.

Xiaomi Türkiye Ülke Müdürü Vincent Chang: “Türkiye’de lokal bir partner olarak gelerek bizim için görev görevi gören bu pazarda üretime başlamamızdan büyük mutluluk duyuyoruz Bu hayatta katma değer yaratarak indirim sunacak olmamız nedeniyle çok gururluyuz. İlk etapta giriş segmentindeki Redmi 9C modelimizi bu fabrikada üreteceğiz Verdiğimiz tüm hizmetleri Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırmak için Mi Mağaza’larımızın para da 100’e ulaştırmayı hedefliyoruz. beriğini esirgemeyen bakanlıklarımıza aynı şekilde 2019 yılından beri bizi Türkiye ‘nin en sevilen telefon markalarından biri haline getiren kullanıcılarımıza da teşekkür ediyoruz “ dedi.

Salcomp Kıdemli Başkan Asistan Seyahat Xue da: “Xiaomi ile atıl durumda olan bu fabrikayı yeniden inşa ederek son teknoloji üretim yapan bu tesisi Xiaomi akıllı telefonları için bir üretim merkezi yapmak için çalışıyoruz Yıllara dayanan küresel uzmanlığımız ağında Türkiye’de de Başta personelimize yönelik eğitimlerimiz olmak üzere verdiğimiz hizmeti daha kaliteli hale getirmek için bu fabrikayla ilk yıl yaratılacak 200 milyon dolarlık katma değerini artıracağız Türkiye’nin lider telefon markası olarak Xiaomi’nin Türkiye yolculuğu hız kesmeden yeni yatırımlarla devam edecek ” açıklamasında bulundu.

Dünyadaki yayın teknolojiler öneride daha iyi bir yaşam sürmesini sağlamak için durmaksızın uygulamalı ürünler üretme misyonuna sahip olan Xiaomi, Türkiye’de yerel üretimle büyümeye devam edecek ..

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sanayi haberlerimizi isteyen herkesle paylaşmaktan mutluluk duyarız. Ancak, haberlerimizi kullanırken kaynak göstermenizi ve link vermenizi özellikle rica ediyoruz.