REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SANAYİ AİLESİ

‘CHP artık tabela partisi’

‘CHP artık tabela partisi’
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
09 Şubat 2021 - 10:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında CHP içerisinde “Memleket Hareketi” başlattığını duyurduktan sonra 4 Eylül’de Sivas’tan başlayarak farklı şehirleri ziyaret eden İnce, bugün artık yol ayrılığı noktasına geldiğini söyledi. Parti üyeliğini e-devlet sistemi aracılığıyla bugün sonlandıracağını açıklayan İnce, CHP Genel Merkezi’ne de istifasıyla ilgili yazılı gerekçesini hafta içerisinde ileteceğini ifade etti.

Muharrem İnce, aylardır partisine yönelik sert açıklamalar yapmasına karşın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere parti yönetimince “Erdoğan karşısında Cumhurbaşkanı adayı yapılmış iken partiden ihraç edilmemesi” şeklinde tavır alması nedeniyle CHP üyesi konumundaydı. Son olarak 29 Ocak’ta İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel’in CHP’den istifa etmesiyle birlikte İnce’nin yeni parti hazırlığını tamamladığı öne sürülmüştü. İnce de bugün salgın koşulları nedeniyle çalışma ofisi önünde açık havada düzenlediği basın toplantısıyla kendi liderliğinde kurulacak siyasi parti CHP’den istifa etme adımını attı.

“Bir sonraki toplantımızı parti meclisi salonunda yapacağız. Parti ismimiz, logomuz hazır” diyen İnce, yeni siyasi partiye ilişkin bugün detaylar paylaşmayacağını, ilerleyen günlerde yeni partiyi kamuoyuna tanıtacaklarını söyledi.

“Tabela partisi” dedi

TBMM’deki vekiller Çelebi, Aksoy ve Özel’in katılımıyla siyasi parti kuracağını kaydeden İnce, sözkonusu üç vekil gibi CHP yönetimini, kurucu lider Mustafa Kemal Atatürk’ün çizgisinden ayrılmakla suçladı.

İnce, “Bugün yol ayrımında olduğumu biliyorum. 42 yıl içinde her kademede görev yaptım. Hala Atatürkçüyüm, Cumhuriyetçiyim, kurucu değerlere bağlıyım. Bir yandan partiyi yönetenler partinin evlatlarına iftira atarken, CHP ile mücadele eden insanlarla kol kola fotoğraf vermişlerdir. Atatürk’ün partisi kalmamıştır. CHP artık bir tabela partisidir. ABD’den demokrasi dilenenlerden yollarımı ayırıyorum, Atatürk’e ‘kefere’ diyenlerle yolumu ayırıyorum, Mustafa Kemal deyip de Mustafa Kemal Atatürk diyemeyenlerle yolumu ayırıyorum, grup başkanvekili seçimini atamaya dönüştürenlerle yolumu ayırıyorum, FETÖ’cülerle, Sorosçularla yollarımı ayırıyorum. Bu arkadaşlardan yolumu ayırıyorum. Atatürk’ün emanetini işgalden kurtarmak için yolumu ayırıyorum” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

FİRMA ARAMA

Sanayi haberlerimizi isteyen herkesle paylaşmaktan mutluluk duyarız. Ancak, haberlerimizi kullanırken kaynak göstermenizi ve link vermenizi özellikle rica ediyoruz.