REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SANAYİ AİLESİ

Tercihler yaylı yataktan sünger yatağa döndü

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tercihler yaylı yataktan sünger yatağa döndü
17 Şubat 2021 - 22:42
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

Tüm dünyada etkisini devam ettiren pandemi süreci ile beraber, E-Ticaret’in genel ticaret içerisinde payı da artmaya devam ediyor. Bu anlamda, e-ticaretin genel ticaret içerisindeki oranı 2019 yılının ilk 6 ayında yüzde 8,4 olarak gerçekleşirken, 2020’nin ilk 6 ayında bu oran yüzde 14,2’ye yükseldi. Son açıklanan verilere göre ise, ülkemizdeki e-ticaret hacmi 2020 yılının ilk 6 ayında 2019’un aynı dönemine göre yüzde 64 artarak 91 milyar 700 milyon lira oldu. Konuyla ilgili yapılan çalışmalar ise e-ticaretin etkinliğinin artması ile beraber sünger katmanlı yaysız yatakların satışında artış yaşandığını ortaya koydu.

HEDEFİMİZ SÜNGER YATAK PAZARININ BÜYÜMESİNE KATKI SAĞLAMAK

Yıllık yatak ihracatı ile yatak sektörünün 2 milyar TL’yi aşan rakamlara ulaştığını belirten İşbir Holding Ceo’su Metin Gültepe, “İhracat, 10 yılda 2 katını aşkın sayılara ulaşırken başta Avrupa ülkeleri ile Ortadoğu olmak üzere dünya genelinde, Türk yataklarına olan ilgi de artmaya devam ediyor. Ayrıca, baktığımızda Dünya’da yatak pazarının yüzde 40’ını yaylı yatak pazarı oluştururken yüzde 45’ini sünger yataklar oluşturuyor. Ülkemizde ise, yaylı yatak kullanımı görece daha yoğun iken, son dönemlerde e-ticarette yaşanan artışla beraber sünger yatakların kullanımında da yoğunluk giderek artıyor. Bu sadece ülkemizde değil, tüm dünyada yaşanmakta olan bir artış. Biz de, dünya standartlarına ayak uydurmak adına ViscoStar grubu yataklar gibi nitelikli sünger yatakların ülkemizde kullanımının artması adına birçok çalışma yapıyoruz” dedi.

ONLİNE SATIŞ TRENDİNE UYUM SAĞLADIK

Tüketicilerin her geçen gün kolay alışverişe ve ulaşılabilirliğe verdiği önemin arttığına dikkat çeken Gültepe, “Pandemi online satışı hayatımızın vazgeçilmezi haline getirdi. Bu yükselişi görmezden gelen ve ayak uydurmayan markaların rekabette güçlü kalabilme şansı yok. Bu bilinçle geçtiğimiz aylarda hızlı bir yapılanmayla online mağazamız www.isbiryatak.com’u tüketicilerimizle buluşturduk. Yıla hızlı bir başlangıç yapan online mağazamızdaki satış hedeflerimiz ise yüksek. Yılın 2. ve 3. çeyreklerinde gözle görülür yükselmeler elde etmek isbiryatak.com adresi üstünden markamızı farklı tüketici gruplarıyla buluşturmak istiyoruz”.

“Etkin olarak, Avrupa ülkelerine ihracat yapan markalar arasında yer alıyoruz. Almanya, Belçika, Macaristan, Danimarka, İsviçre gibi ülkelerde ViscoStar grubu sünger yataklarımızla başı çekiyoruz. 2021 yılı hedeflerimiz arasında ise yeni pazarlara açılarak, ihracat anlamında da yeni tüketiciler ile buluşmak var. Hedef pazarlarımız arasında sünger yatak kullanımı yoğun olan ülkeler olacak” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sanayi haberlerimizi isteyen herkesle paylaşmaktan mutluluk duyarız. Ancak, haberlerimizi kullanırken kaynak göstermenizi ve link vermenizi özellikle rica ediyoruz.