REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SANAYİ AİLESİ

Google’dan hesap sahiplerine silme uyarısı

Google’dan hesap sahiplerine silme uyarısı
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
09 Aralık 2020 - 12:42
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Google, e-posta, Google Drive ve Google Photos ürünleri kullanıcılarını uyardı. Eğer 2 yıl içinde hesaplarda hareket olmazsa içeriklerin tümü silinebilecek. Bu uygulama 1 Haziran 2021 tarihinde yürürlüğe girecek. Google’ın konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

“Kısa süre önce Gmail, Google Drive (Google Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar, Çizimler, Formlar ve Jamboard dosyaları dahil) ve/veya Google Photos ürünlerini kullanan Google Hesaplarıyla ilgili, verdiğimiz hizmetleri sektördeki uygulamalara paralel hale getiren yeni depolama alanı politikalarımızın duyurusunu yaptığımızı bildirmek istiyoruz. Google Hesabı depolama alanınızda bu ürünlerden birini veya birkaçını daha önce kullanmış olduğunuzdan, yeni politikaların yürürlüğe gireceği 1 Haziran 2021 tarihinden önce bu politikalarla ilgili bilgi vermek istedik. Yeni politikaların özetini aşağıda bulabilirsiniz. Yapılan değişikliklerin tam listesi için ilgili Yardım Merkezi makalemize göz atabilirsiniz.

Yeni politikaların özeti (1 Haziran 2021 tarihinden itibaren geçerlilik kazanacaktır):

  • Gmail, Drive veya Fotoğraflar’da 2 yıl (24 ay) boyunca etkinlik dışıkalırsanız etkin olmadığınız ürünlerdeki içeriğiniz silinebilir. Depolama alanı kotalarını tüketmemiş ve iyi durumda olan Google One üyeleri, etkin olmayan hesaplarla ilgili bu politikadan etkilenmeyecektir.
  • Depolama alanı sınırınızı 2 yıl boyunca aşarsanız Gmail, Drive ve Fotoğraflar’daki içeriğiniz silinebilir.

Bu durum sizin için ne anlama geliyor?

  • 2 yıl boyunca etkinlik dışı kalmadıysanız veya depolama sınırınızı aşmadıysanız bu değişikliklerden etkilenmeyeceksiniz. Bu politika 1 Haziran 2021 tarihinde yürürlüğe gireceğinden, uygulanmaya başlanacağı en erken tarih 1 Haziran 2023 olacaktır.
  • 1 Haziran 2021 tarihinden sonra, etkinlik dışı veya depolama alanı sınırınızı aşmış durumdaysanız içeriğiniz silinmeden önce size e-posta hatırlatıcıları ve bildirimler göndereceğiz.
  • Bu hizmetlerden biri veya birkaçı için etkinlik dışı veya depolama alanı sınırınızı aşmış durumda olsanız dahi ve içeriğiniz silinmiş olsa bile oturum açabileceksiniz.

Not: Etkin olmama ve depolama alanı kota aşımı politikaları yalnızca Google hizmetlerinin tüketici kullanıcıları için geçerli olacaktır. Google Workspace, Eğitim için G Suite ve Sivil Toplum Kuruluşları için G Suite politikalarında şu an değişikliğe gidilmemiştir. Yöneticilerin, abonelikleriyle ilgili depolama politikaları için Yönetici Yardım Merkezi’ni incelemesi gereklidir.

Etkin Olmayan Hesap Yöneticisi, Google Hesabınızı belli bir süre için kullanmaya son verdiyseniz (3-18 ay arasında bir süre), spesifik içerikleri yönetmenize ve güvenilir bir kişiye bildirim gönderilmesine yardımcı olabilir. Not: Etkin Olmayan Hesap Yöneticisi ayarlarınız ne olursa olsun yeni 2 yıllık etkin olmama politikası geçerli olacaktır. Yardım Merkezimizi ziyaret ederek bu değişiklikler hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve kendi hesabınızı ya da bir yakınınızın hesabını yönetme yollarını öğrenebilirsiniz.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

FİRMA ARAMA

Sanayi haberlerimizi isteyen herkesle paylaşmaktan mutluluk duyarız. Ancak, haberlerimizi kullanırken kaynak göstermenizi ve link vermenizi özellikle rica ediyoruz.