REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SANAYİ AİLESİ

Mevzuat Uyum Konferansı zengin programıyla başlıyor

Mevzuat Uyum Konferansı zengin programıyla başlıyor
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
18 Kasım 2021 - 18:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Her alanda ve her sektörü ilgilendiren mevzuat düzenlemelerinin arttığı günümüzde, uyum risklerinin etkili yönetilmesi, cezaların, maddi ve itibar kayıplarının önlenmesi bakımından mevzuat uyum (compliance) fonksiyonu kritik bir rol üstleniyor.

Mevzuat uyum fonksiyonunun etkili işlemesi ve geliştirilmesi konusunda rehberlik etmek, iyi uygulamaların savunuculuğunu yapmak ve mevzuat uyum profesyonellerinin yetkinliklerini geliştirmek amacıyla faaliyetlerini sürdüren Mevzuat Uyum Derneği (Compliance Association) tarafından bu amaçla I. Mevzuat Uyum Konferansı (Compliance Conference) düzenleniyor.

Düzenlemelerin Değişen Dünyası ve Mevzuat Uyum” temasıyla 26 Kasım 2021 tarihinde 09.30-17.30 saatleri arasında çevrim içi olarak gerçekleştirilecek I. Mevzuat Uyum Konferansı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, Kişisel Verileri Koruma Kurumu Başkan Yardımcısı Cihan Kanlıgöz ve Mevzuat Uyum Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gürdoğan Yurtsever’in açılış konuşmalarıyla başlayacak.

Konferansın ilk oturumu “Değişen Düzenlemeler ve Artan Uyum Risklerinin Yönetimi” başlığını taşıyor. ICC Türkiye Bankacılık Komisyonu Başkanı Abdurrahman Özalp, İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. C. Coşkun Küçüközmen ve Mevzuat Uyum Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Burak Şenol’un katılacağı oturumda, son dönemde hızla değişen düzenlemeler nedeniyle artan uyum risklerinin yönetiminde dikkat edilmesi gereken hususlar değerlendirilecek.

Koç Holding Baş Hukuk ve Uyum Müşaviri Yardımcısı Rana Günay Hoffman ve Mevzuat Uyum Derneği Genel Sekreteri Vural Göral’ın katılacağı “Mevzuat Uyum Programının Unsurları ve Başarı Faktörleri” oturumunda, kuruluşların kompleks düzenlemelere uyum sağlaması bakımından büyük önem taşıyan mevzuat uyum programları örnek uygulamalarla aktarılacak.

Uyum Risklerinin Yönetiminde Regülasyon Teknolojilerinin (Reg-Tech) Rolü” oturumunda; İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi ve FinTech İstanbul Kurucu Ortağı Prof. Dr. Selim Yazıcı, Fineksus Genel Müdürü Ahmet Vefik Dinçer ve DVA Bilgi Teknolojileri Yönetici Ortağı Gökhan Gözütok bu alandaki tecrübelerini katılımcılar ile paylaşacak.

Öğle arasından sonra gerçekleştirilecek “Finansta Dijitalleşme ve Mevzuat Uyum” oturumuna; BDDK Bilgi Sistemleri Uyum Dairesi Başkanı Mustafa Aydın ile Mevzuat Uyum Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Tolga İncaz katılacak. Oturumda, son dönemde bankacılık ve finansta dijitalleşmeyi artıran düzenlemeler ile finansta dijitalleşmenin geleceği kapsamlı olarak ele alınacak.

Aklamayla Mücadelede Yeni Yaklaşımlar ve Düzenlemeler” oturumunda; H3M – Helping Humans Help Machines Yönetici Ortağı Dr. Tolga Kurt, My Security Analytics Genel Müdürü ve Kurucusu Mesut Demirbilek ve Mevzuat Uyum Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fulya Kaptan Güngör tarafından bu alanda son dönemdeki önemli düzenlemeler ve yeni teknolojik gelişmeler değerlendirilecek.

Yönetim Kurulu Perspektifinden Mevzuat Uyum” oturumunda ise Garanti Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Sezgin, Finansbank Yönetim Kurulu Üyesi Durmuş Ali Kuzu, ING Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Semra Kuran ve Mevzuat Uyum Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gürdoğan Yurtsever yer alacak. Oturumda, mevzuat düzenlemelerine uyum sağlanmasında yönetim kurullarının rolleri ve sorumlulukları geniş bir perspektifle ele alınacak. Konferans, bu oturum ile sona erecek.

Konferansın ana sponsorları Fineksus, Nice Actimize, DVA Bilgi Teknolojileri, H3M.IO ve My Security Analitics firmaları olurken, medya sponsorları olarak Turcomoney, Fintech İstanbul ve Procompliance destek verecek.

Konferans programına Derneğin resmi internet sitesi www.mevzuatuyum.org adresinden ulaşılabilir ve aynı bağlantıda yer alan form doldurularak konferansa ücretsiz olarak katılım sağlanabilir.

Mevzuat Uyum Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gürdoğan Yurtsever; “Mevzuat düzenlemelerine uyum sağlanması ve oluşabilecek uyumsuzluk risklerinin etkili bir şekilde yönetilebilmesi bakımından önemli bir işlev gören mevzuat uyum fonksiyonunun geliştirilmesi bakımından Mevzuat Uyum Derneği olarak pek çok faaliyet yürütüyoruz. Düzenlediğimiz I. Mevzuat Uyum Konferansı da bu çabalarımızın ileri bir adımını oluşturuyor. Konferansımıza başta BDDK ve KVKK gibi düzenleyici otoritelerin temsilcileri olmak üzere alanlarında uzman isimler katılıyor. “Düzenlemelerin Değişen Dünyası ve Mevzuat Uyum” temasıyla gerçekleştireceğimiz konferansta yapılacak oturumların mevzuat uyum fonksiyonunun gündeme taşınması ve geliştirilmesi konusunda önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Mevzuat Uyum Konferanslarını her yıl geliştirerek tekrarlamayı planlıyoruz. Görev yaptıkları kuruluşlarda mevzuat düzenlemelerini uygulamak, yorumlamak, yönlendirmek, kontrol etmek ve denetlemekle görevli tüm yöneticileri, her seviyede çalışanları, akademisyenleri ve diğer tüm ilgilileri konferansımıza davet ediyoruz. Konferansın hazırlanmasında katkı sağlayan Derneğimizin kurulları ve çalışma komitelerindeki üyelerimize, tüm konuşmacılarımıza, katılımcılarımıza ve sponsorlarımıza teşekkür ediyorum.” açıklamasıyla görüşlerini paylaştı.

Mevzuat Uyum Derneği (Compliance Association) ile ilgili daha detaylı bilgiye www.mevzuatuyum.org adresinden ulaşılabilir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
FİRMA ARAMA

Sanayi haberlerimizi isteyen herkesle paylaşmaktan mutluluk duyarız. Ancak, haberlerimizi kullanırken kaynak göstermenizi ve link vermenizi özellikle rica ediyoruz.

Bültenlerimize abone olmak istiyorsanız lütfen e-posta adresinizi girin.

Subscribe!
Araç çubuğuna atla