REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SANAYİ AİLESİ

“Sanal fuar yazılımları yüzde 300 büyüyecek”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Sanal fuar yazılımları yüzde 300 büyüyecek”
02 Haziran 2020 - 13:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumhurbaşkanlığı sanal fuar yazılımlarına teşvik paketi açıkladı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’nın da detaylandırdığı destek paketinde 100 bin dolar değerinde teşvik Sanal fuar yazılımlarının yüzünü güldürdü. Türkiye’nin ilk yerli Sanal Fuar yazılımını hayata geçiren Endless Fairs Kurucusu Gökmen Özdemir, teşvik paketleriyle birlikte artan talebin büyüme beklentilerini yüzde 300’e çıkardığını açıkladı.

Türk ihracatını ve e-ticaretin gelişmesi adına Cumhurbaşkanlığı yeni bir destek paketi açıklayarak Sanal Fuarlara teşvik vereceğini açıklaması, sanal fuar yazılımlarına olan talebin de artmasına neden oldu. Yaşanan pandemi sonrasında dünya genelinde yılın ikinci çeyreğinde fuarlar için imzalanan toplam 145 milyar dolar değerindeki sözleşmeler askıya alınmıştı.

Endless Fairs Kurucusu Gökmen Özdemir, “145 Milyar dolar değerinde askıya alınan fuarların yüzde 10’nu sanal fuarlara evrilmeye başladı. Bu anlamda 145 milyar doların içerisinde dünyada sanal fuarların yeri yüzde 10 kadar diyebiliriz. Türkiye’de ise durum henüz kabullenme sürecinde ancak bu durumda bile ülke içerisinde sanal fuarlara olan talep 10-15 katına çıktı. Aynı zamanda Cumhurbaşkanlığının açıkladığı teşvik paketiyle birlikte de büyüme beklentimizi yüzde 300’e çıkarmış durumdayız. Hem ihracat kanalında hem de fiziki kısa dönemli de olsa sanal olarak organize edilmesi adına büyük bir adım.” açıklamalarında bulundu.

2020 yılında Sanal Fuarlar yaklaşık yüzde 30 büyüyecek

Dünyada Sanal Fuar sektörünün hızla büyüdüğünü dile getiren Gökmen Özdemir, “Dünyada fuarcılık sektörü yaklaşık 325 milyar dolar değer üretiyor. Pandemi sürecinin en fazla etkilediği sektörlerden biri de fuarcılık sektörü. Dünyada dijital dönüşümün hızla ilerlediğini biliyorduk, ancak Koronavirüs salgını sonrasında bu dönüşümün nereyse yüz kat hız kazandığını gördük. Fuarcılık sektöründe de dijital dönüşüm hızla ilerlemeye başarı. Sanal fuarlar, aslında yaklaşık 10 yıldır yapılıyor ancak yaşanan iptaller ve ertelemeler doğrultusunda fiziki fuarcılık sektörü yüzünü sanala çevirmeye başladı. Dünya genelinde Sanal Fuarların sene sonuna kadar yaklaşık yüzde 30 büyüyeceğini ön görüyoruz. Bu umut Vaad edici bir veri. Türkiye’de ise henüz yeni tanınmaya ve kabul görmeye başladığı için büyüme rakamı neredeyse yüzde 300’ü görecek.” dedi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sanayi haberlerimizi isteyen herkesle paylaşmaktan mutluluk duyarız. Ancak, haberlerimizi kullanırken kaynak göstermenizi ve link vermenizi özellikle rica ediyoruz.