reklam
reklam
DOLAR 20,0115 % 0.19
EURO 21,3833 % -0.24
STERLIN 24,9742 % 0.83
FRANG 22,1244 % 0.35
ALTIN 1.249,93 % 0,48
BITCOIN 27.216,60 2.052
reklam

Sanayiciye şimdi de elektrik kısıntısı uyarısı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sanayiciye şimdi de elektrik kısıntısı uyarısı
reklam

Sanayicilerimiz için doğal gazdan sonra elektrikle ilgili de kısıtlama uyarısı yapıldı.

 

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) tarafından yapılan şifahi açıklamada, Ağrı ili Gürbulak ilçesi doğalgaz boru hattı arızası nedeniyle Doğalgaz Kombine Çevrim Santrallerine gaz kısıntısı uygulanacağından, elektrik arz talep dengesinin sağlanması maksadıyla gerek iletim sistemine gerekse dağıtım sistemine bağlı mesken harici kullanıcılara program dahilinde kısıntı uygulanacağı belirtildi. Açıklamada, hangi kullanıcılara kısıntı uygulanacağı ve kısıntı miktarı ile ilgili, Dağıtım Şirketleri ve TEİAŞ tarafından bilgilendirme yapılacağı kaydedildi.

 

Bu uyarıdan hareketle sanayicilerimizin kendi içlerinde elektrik kullanımının azaltılmasına ilişkin gerekli tedbirleri alması ve bu konuyla ilgili eylem planı yapması tavsiye edildi.

 

KAYSERİ OSB’DE ELEKTRİK ZİRVESİ

 

Elektrikle ilgili gelişmeler nedeniyle Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Yunus İmamoğlu Başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Yönetim Kurulu Üyeleri, Bölge Müdürü ve Elektrik İşletme Müdürü katıldı. Toplantıda, elektrikle ilgili alınan karar değerlendirildi ve bu konuda yapılması gereken çalışmalar ele alındı. Yapılan görüşmeler sonucu, Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından Bölge içerisindeki ışıklandırmalarda da tasarrufa gidilmesine ve kısıtlama uyarısının yapıldığı 10 gün süre zarfında başta OSB içindeki camilerimiz ve çevresinde olmak üzere dekor amaçlı ışıklandırmaların kapatılmasına karar verildi.

 

reklam

YORUM YAP

Bültenlerimize abone olmak istiyorsanız lütfen e-posta adresinizi girin.

Subscribe!