REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SANAYİ AİLESİ

Sürdürülebilir sanayi için yeşil blog

Sürdürülebilir sanayi için yeşil blog
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
06 Eylül 2021 - 11:07
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sürdürülebilirlik vizyonu kapsamında sanayiciye rehberlik edecek çalışmalarını sürdüren İstanbul Sanayi Odası (İSO), bu kapsamda dijital yayın platformu İSO Yeşil Blog’u hayata geçirdi. İSO Yeşil Blog, Sürdürülebilirlik ve Koordinasyon Şubesi bünyesinde 1 Eylül tarihinde yayın hayatına başladı.

İSO Yeşil Blog’un, iklim değişikliği ve sürdürülebilir sanayi başta olmak üzere temiz teknolojiler, enerji ve kaynak verimliliği, sürdürülebilir kalkınma ve yenilikçi iş modelleri gibi konularda güncel ve sanayicilere yol gösteren içeriklerin adresi olması hedefleniyor.

İstanbul Sanayi Odası, Sürdürülebilirlik vizyonu kapsamında sanayiciye rehberlik edecek çalışmalarını sürdürüyor. Sürdürülebilirliğin tüm iş süreçlerine ve karar verme mekanizmalarına entegre edilmesi gereken stratejik bir konu olduğuna inanan İSO, bu kapsamda dijital yayın platformu İSO Yeşil Blog’u hayata geçirdi. İSO Yeşil Blog, odanın Sürdürülebilirlik ve Koordinasyon Şubesi bünyesinde 1 Eylül tarihinde yayın hayatına başladı. İSO Yeşil Blog’un iklim değişikliği ve sürdürülebilir sanayi başta olmak üzere temiz teknolojiler, enerji ve kaynak verimliliği, sürdürülebilir kalkınma ve yenilikçi iş modelleri gibi konularda güncel ve sanayicilere yol gösterici içeriklerin adresi olması hedefleniyor.

İSO Yeşil Blog’da; İSO Sürdürülebilirlik vizyonunun temel çerçevesini oluşturan beş tematik alan ile uyumlu olarak İklim değişikliği, Sürdürülebilir sanayi, Döngüsel ekonomi, İşin geleceği/güvenli çalışma ve Sürdürülebilir finans kategorileri yer alıyor. Yeşil Blog’da ayrıca sürdürülebilirlik alanında uzman konukların ağırlandığı Yeşil Gündem Sohbetlerini kapsayan bir kategori de bulunuyor.

Beş kategori de sürdürülebilir kalkınmaya odaklı

İSO Yeşil Blog’daki İklim Değişikliği ve Sürdürülebilir Sanayi kategorilerinde; iklim değişikliğinin etkilerini sanayi perspektifi ile tanımlamak, bu etkileri azaltmak ve gerekli uyum çalışmalarını yürütmek ve düşük karbonlu bir ekonomik modele geçmek için gereken çalışmalara odaklanan içerikler yer alıyor. Bu kapsamda iklim değişikliğine uyum ve emisyon azaltım stratejileri, AB Yeşil Mutabakatı, temiz teknolojiler, enerji ve kaynak verimliliği ve yönetimi ile mevzuata uyum ve risk yönetimi gibi alanlardaki konular öne çıkıyor.

Döngüsel Ekonomi kategorisinde; bu konuda iş dünyasında farkındalık yaratılması, iş birliği ve etkileşimin artırılması, üretim süreçlerinde etkinliğin ve verimliliğin artırılması gibi konulara odaklanan içerikler yer alıyor. Bu içerikler içinde de atık yönetimi, kimyasal ve su yönetimi, değer zinciri ve yaşam döngüsü analizi, yenilikçi iş modelleri, döngüsel ürün ve hizmet tasarımı, yeşil tedarik ve AB Döngüsel Ekonomi mevzuatına uyum konularının yol gösterici olması planlanıyor.

İşin Geleceği / Güvenli Çalışma kategorisinde; sürdürülebilirlik çerçevesinde yetenek gelişimi ve dönüşümü ile kapsayıcı iş modellerine odaklanılıyor. Bu kategori altında yaşam boyu öğrenim, toplumsal cinsiyet eşitliği, dönüşümsel sürdürülebilirlik liderliği ve girişimcilik gibi konuların öncelikli olması hedefleniyor. Ayrıca iş sağlığı ve güvenliği, sağlık ve teknik donanım, kimyasal riskler, ergonomi, iş organizasyonu ve çalışma süresi gibi konular da odaklanılan içerikler arasında yer alıyor.

Sürdürülebilir Finans kategorisinde; düşük karbonlu ve kapsayıcı büyüme için finansal ürün ve araçların geliştirilmesi ve sürdürülebilir kalkınma odaklı iş birliklerinin artırılması odaklı içeriklere yer veriliyor.

 

  

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
FİRMA ARAMA

Sanayi haberlerimizi isteyen herkesle paylaşmaktan mutluluk duyarız. Ancak, haberlerimizi kullanırken kaynak göstermenizi ve link vermenizi özellikle rica ediyoruz.

Bültenlerimize abone olmak istiyorsanız lütfen e-posta adresinizi girin.

Subscribe!
Araç çubuğuna atla