REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SANAYİ AİLESİ

VakıfBank’ı 2. sıraya taşıyan Üstünsalih göreve devam ediyor

VakıfBank’ı 2. sıraya taşıyan Üstünsalih göreve devam ediyor
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
28 Mart 2021 - 21:55
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

VakıfBank’ın 67. Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı sonunda oluşan Yönetim Kurulu’nda Abdi Serdar Üstünsalih’in, Haziran 2019’dan bu yana sürdürdüğü Genel Müdürlük görevini sürdürmesine karar verildi. Görev döneminde bankanın tüm bilanço kalemlerinde önemli büyümeler elde edilmesine liderlik eden Üstünsalih, VakıfBank’ı dijital bankacılık alanında da ön sıralara taşıdı. VakıfBank, pandemi döneminde ise devlet politikalarıyla uyumlu olarak milli ekonomiyi salgından koruma mücadelesinde aktif rol oynadı.

VakıfBank’ın 67. Olağan Genel Kurulu, bankanın Ümraniye’de bulunan Genel Müdürlük binasında gerçekleştirildi. Genel Kurul toplantısı sonrasında oluşan Yönetim Kurulu’nda, 30 yıldır VakıfBank bünyesinde bilgi teknolojilerinden pazarlamaya, şube ve saha birimlerine kadar farklı alanlarda görev aldıktan sonra Haziran 2019’da bankanın genel müdürü olarak seçilen Abdi Serdar Üstünsalih’in yeni dönemde de görevine devam etmesi kararlaştırıldı.

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, genel kurulda yaptığı konuşmada, “30 yıldır bu ailenin bir üyesi olarak genel müdürlük görevini üstlenmemin ardından bize emanet edilen mirası korumak ve çoğaltmak için tüm gücümüzle çalıştık. Bu sayede, çalışma arkadaşlarımızla birlikte bankamızı gurur verici bir noktaya taşıdık. 2020 yılında yaşanan tüm zorluklara rağmen, seferberlik ruhuyla çalışarak Türkiye’nin en büyük 2. bankası olduk. Salgının etkisini gösterdiği ilk günden itibaren üretimi, ihracatı ve istihdamı destekleyen kredi paketlerimizle milli ekonomiye destek olmaya devam ettik. Devletimizin politikalarına mutlak bir uyumla, milli ekonomiyi salgından koruma mücadelesinde ön saflarda yer aldık. Tüm bunları gerçekleştirirken modern bankacılık anlayışımızdan asla taviz vermedik. SKY, VBanko Çek gibi sektörde ilk ve öncü ürün ve hizmeti bireysel ve ticari müşterilerimize sunarak tüm paydaşlarımızın ‘daima yanında’ olduk” dedi.

Tüm bilanço kalemlerinde önemli büyümeler elde edildi

Genel Müdür Abdi Serdar Üstünsalih’in görev başladığı Haziran 2019’dan Aralık 2020’ye kadar bankanın kaydettiği bazı büyüme rakamları şöyle:

  • Varlık büyüklüğüne göre 6. sırada olan VakıfBank 2020 yıl sonu itibarıyla 2. sıraya yükseldi.
  • Bu süreçte bankanın varlıkları yüzde 84 artışla 700 milyar TL seviyesine yaklaştı.
  • Nakdi krediler, aynı dönemde yaklaşık yüzde 69’luk artışla 422 milyar TL’yi aştı.
  • Katma değeri yüksek sektörleri destekleyen kredi politikası sayesinde ticari krediler yüzde 62’nin üzerinde artarak 315 milyar TL’ye yükseldi.
  • Bireysel krediler yüzde 94 artışla 107 milyar liraya ulaştı.
  • Gayri nakdi krediler de dikkate alındığında reel ekonomiye 523 milyar TL’yi aşkın destek sunuldu.
  • Aktif kalitesine verilen önem sayesinde 2020 yıl sonunda takibe dönüşüm oranı yüzde 3,97 ile sektör ortalamasının altında gerçekleşti.
  • Mevduatta, sektör ortalamasının üzerinde, yüzde 93 oranında artış sağlanarak 414 milyar TL seviyesi yakalandı.
  • Uluslararası sermaye piyasalarındaki öncü konumunu sürdüren VakıfBank, Haziran 2019’dan 2020 sonuna kadar uluslararası piyasalardan toplamda 7 milyar dolar tutarında kaynağı ülke ekonomisine kazandırdı.
  • 2020 yılı sonunda bankanın kârı yüzde 79 oranında artarak 5 milyar TL’nin üzerine çıktı.

Dijitalleşmede VakıfBank’ı liderliğe taşıdı

Yine bu dönemde VakıfBank, çağdaş bankacılığın en önemli alanlarından biri olan dijital bankacılıkta da çok hızlı mesafe kat etti.

Pandeminin en yoğun hissedildiği zamanlarda müşterilerinin her ihtiyacına dijital kanallar aracılığıyla çözümler sunan VakıfBank, son 1,5 yılda dijital müşteri sayısını yaklaşık 2 kat artırarak 9,1 milyona taşıdı. Böylece dijital kanallardan yapılan işlemlerin toplam işlemler içindeki payı yüzde 95’i aştı. Toplam müşteri sayısında da 20 milyon barajı aşıldı.

VakıfBank Yönetim Kurulu (alfabetik sırayla)

Abdi Serdar Üstünsalih, Abdülkadir Aksu, Dr. Adnan Ertem, Dr. Cemil Ragıp Ertem, Dilek Yüksel, Mustafa Saydam, Sadık Yakut, Serdar Tunçbilek, Şahin Uğur.

rdv2.php?cd=2,v7Jbd-668716-tr-835566,1-33331,girayduda@yahoo.com

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

FİRMA ARAMA

Sanayi haberlerimizi isteyen herkesle paylaşmaktan mutluluk duyarız. Ancak, haberlerimizi kullanırken kaynak göstermenizi ve link vermenizi özellikle rica ediyoruz.