REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SANAYİ AİLESİ

Yüzde Yüz Yerli Ve Lider Endüstriyel Bilgisayar Üreticisi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yüzde Yüz Yerli Ve Lider Endüstriyel Bilgisayar Üreticisi
10 Kasım 2021 - 23:04
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yüzde 100 yerli Artech markasıyla öne çıkan Çizgi Teknoloji’nin lider endüstriyel bilgisayar üreticisi olarak konumlandırılmasının arkasında firmanın vizyoner bakış açısı ve Ar-Ge becerileri yer alıyor.

 

Türkiye’de endüstriyel bilgisayar üretiminde ilk girişimci firmalardan biri olan Çizgi Teknoloji, bu doğrultuda yüksek pazar payı ile dikkati çekiyor ve pazardaki önemli sanayi gruplarının birçoğu ile aktif olarak çalışmalar gerçekleştiriyor.

 

İnovatif bakış açısıyla devamlı kendini yenileyen şirket, pazardaki global oyuncularla rekabet edebilecek geniş bir ürün yelpazesine sahip olmasının yanı sıra geliştirdiği ürünlerle bunun bir adım ötesine geçerek müşterilerine yenilikçi özelliklere sahip ürünler sunuyor.

 

Bu kapsamdaki en önemli itici güç ise, aynı zamanda Ar-Ge merkezi de olan ve inovasyona önem veren firmanın Ar-Ge yetenekleri oluyor.

 

İNOVASYON ŞAMPİYONU OLDU

 

Firmalarında inovasyon kültürünü sürdürülebilir bir şekilde yerleştirmeye ve önceliklendirmeye çalıştıklarının altını çizen Çizgi Teknoloji Satış Pazarlama ve Operasyon Direktörü Mehmet Avni Berk, “Başarımızın bir kanıtı olarak, 2019 yılında ‘Türkiye İnovasyon Şampiyonluğu’nu kazandık. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve TC. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği 2019 İnovaLİG etkinliğinde, ‘KOBİ ölçeğinde İnovasyon Sonuçları’ kategorisinde ödüle layık görüldük. Bu da hem ürünlerimizde hem de şirket içindeki operasyonlarımızda inovasyona verdiğimiz önemi açıkça ortaya koymaktadır.” dedi.

 

MÜŞTERİLER TARAFINDAN TERCİH EDİLME SEBEBİ

 

Yapılan Ar-Ge çalışmaları ve bu çalışmalardan çıkan ürünlerin neticesinde inovatif, rakip ürünlerinden farklı, yeni ürünler ortaya koymayı başaran Çizgi Teknoloji’nin bu farklılığı, müşteriler tarafında tercih edilme noktasında da önemli bir etken olarak öne çıkıyor.

 

Bu çerçevede devamlı yeni ve yenilikçi projeler üzerinde çalıştıklarını söyleyen Berk, TÜBİTAK ve TEYDEB tarafında çeşitli projeler yaptıklarını dile getirerek şöyle devam etti:

 

“Örneğin savunma sanayine yönelik geliştirdiğimiz projeler var. Marine monitör dediğimiz denizcilik ve savunma sanayinde kullanılan özel monitörler aynı zamanda karasal anlamda kullanılabilen yine savunma sanayinde özellikle tank gibi birtakım savunma sanayine ait araçlar üzerinde çalışabilen özel monitörleri söyleyebilirim.”

 

Endüstriyel PC ürün ailesinde de yenilikçi ürünlerini müşterileriyle buluşturmaya devam ettiklerini aktaran Berk, “Diğer ürünlerde olmayan kendi ürünlerimize koyduğumuz birtakım özellikler de var. Çok hızlı değiştirilebilen disk yuvaları veya yüksek kapasiteli endüstriyel kullanıma uygun SSD’ler, RAM’ler, ‘Wide Temperature’ olarak kullanılan komponentler gibi birçok farklı parçayı kullanarak gerek ürünlerimizin kalitesini gerekse dayanımını artırmaya çalışıyoruz. Fansız yapıda ürünler, daha yüksek sıcaklık alanında çalışabilen ürünler gibi dayanımı yüksek ürünlerimizi de gene Ar-Ge merkezimizde gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sayesinde pazara ve müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz.” diye konuştu.

 

Endüstriyel PC alanında geliştirdiği üretim yöntemleriyle patent başvuruları yapan firmanın patentli ürünlerinde inovatif Ar-Ge çıktıları da bulunuyor.

 

AR-GE’YE EN ÇOK YATIRIM YAPAN 500 ŞİRKETTEN BİRİ

 

Çizgi Teknoloji, Ar-Ge’ye en çok yatırım yapan ilk 500 şirket arasında yer alıyor. Ar-Ge Merkezi’nde 38 personel görev alırken, merkez bünyesinde 9 proje hayata geçirildi.

 

Firma 2020 yılında 3 milyon 133 bin 986 TL’lik Ar-Ge harcaması gerçekleştirirken, 2021 yılında toplamda 4 milyon TL’lik harcamanın yapılması öngörülüyor.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sanayi haberlerimizi isteyen herkesle paylaşmaktan mutluluk duyarız. Ancak, haberlerimizi kullanırken kaynak göstermenizi ve link vermenizi özellikle rica ediyoruz.

    Bültenlerimize abone olmak istiyorsanız lütfen e-posta adresinizi girin.

    Subscribe!
    Araç çubuğuna atla