REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SANAYİ AİLESİ

Atilla istifa etti, rivayet muhtelif…

Atilla istifa etti, rivayet muhtelif…
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
08 Mart 2021 - 22:48
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Hakan Atilla Genel Müdürlük görevinden istifa etti. Borsa İstanbul’dan yapılan açıklamada, Atilla’nın istifasının kabul edildiği duyuruldu.

Borsa İstanbul’dan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması şöyle:

“Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Sn. Mehmet Hakan ATİLLA’nın kendi isteğiyle 08.03.2021 tarihinden itibaren Genel Müdürlük görevinden istifa etmesi nedeniyle, 08.03.2021 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile istifası kabul edilmiştir. Borsamız kararı, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı’na bildirilmiştir.”

Halk Bankası davası ile ilgili olarak Biden yönetiminin isteği sonucu istifa ettirildiğini ileri süren çok sayıda yorum yapılıyor. Atilla’ya yakın çevreler ise tamamen Borsa’nın idaresi ile ilgili teknik konulardaki bir anlaşamama üzerine alınan bir karar olduğunu ileri sürüyorlar.

İSTİFANIN ARDINDAN DÖVİZ YÜKSELDİ

Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla’nın istifasıyla dövizde yükseliş gözlendi. Dolar/TL kuru 7.67’i görürken, euro/TL kuru ise 9’un üzerine çıkarak 9.09’a yükseldi. Güne 7.54 seviyelerinde başlayan dolar/TL kuru Hakan Atilla’nın istifasıyla 7.67’i gördü.

HAKAN ATİLLA KİMDİR?

1970 yılında Ankara’da doğan Mehmet Hakan Atilla, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Meslek hayatına 1995 yılında Halkbank AŞ’de Araştırma Geliştirme ve Planlama Müdürlüğü’nde Uzman Yardımcısı olarak başladı.

Atilla daha sonra Bankacılık Kartları ve Nakit Yönetimi Müdürlüklerinde Uzman, Stratejik Planlama Daire Başkanlığı’nda Yönetmen ve Bölüm Müdürü, Finansal Kurumlar ve Yatırımcı İlişkileri’nde Daire Başkanı, Halk Yatırım’da Denetim Kurulu üyesi, Halk Emeklilik’te Yönetim Kurulu Üyesi ve Halkbank Makedonya Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

Mehmet Hakan Atilla 2011-2018 yılları arasında Halkbank Uluslararası Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini de üstlendi.

Hakan Atilla 21 Ekim 2019’da Borsa İstanbul Genel Müdürü olarak atanmıştı

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

FİRMA ARAMA

Sanayi haberlerimizi isteyen herkesle paylaşmaktan mutluluk duyarız. Ancak, haberlerimizi kullanırken kaynak göstermenizi ve link vermenizi özellikle rica ediyoruz.